Je hond netjes aan de riem laten lopen

Trekken aan de riem vormt voor veel hondeneigenaren een grote ergernis.
 
 

hond aan de riem

Trekken aan de riem

Hondenbaasjes worden nog wel eens meegesleurd door hun hond. Gelukkig is trekken aan de riem met flink wat geduld op te lossen.

 

Hondenhalster

Bij de dierenspeciaalzaak zijn zogenaamde hondenhalsters te koop. Met dit diervriendelijke hulpmiddel kun je de kop van de hond als het ware ‘sturen’, zodat je veel meer controle hebt. Laat je in de winkel goed voorlichten over de werking van de halster, hoe die bevestigd moet worden en vooral ook hoe je de hond verder kunt trainen om het trekken af te leren. Want een hondenhalster is geen wondermiddel.

 

Trekken aan de riem afleren

De beste manier om een hond het trekken aan de riem af te leren, is door hem ervan te overtuigen dat hij door te trekken niet zijn doel bereikt. Daarom stop je, zodra de hond trekt, met lopen. Pas als de druk van de lijn af gaat, beloon je de hond en loop je weer verder. Houd er rekening mee dat dit veel tijd kost, want het is van groot belang dat de hond nooit meer succes heeft met trekken aan de riem. Om ervoor te zorgen dat de aandacht van de hond bij de baas is, is een beloning in de vorm van iets lekkers of een speeltje uit de dierenspeciaalzaak, noodzakelijk.

 

Belonen levert meer op!

Als je een paar passen hebt gedaan waarbij de hond niet aan de riem trok – en liever nog: zijn aandacht bij jouw had – beloon je hem door hem iets lekkers te geven. Het is belangrijk om, zodra de hond weer gaat trekken, direct te stoppen met lopen. Op die manier leert je hond dat niet trekken hem veel meer oplevert!

 

 

 

 

 

 


vorige artikel volgende artikel


Reageren:
Reactie plaatsen op het artikel 'Je hond netjes aan de riem laten lopen'


Je ontvangt jouw reactie in een e-mail. Zodra je deze bevestigd wordt je reactie geplaatst.

Reacties:

deze reactie is niet OK! Margrit en Kylie
02/11/2011 12:13
Ik heb hele goede ervaring met de Gentle Leader van Beaphar.
zie http://youtu.be/MuCbKUo6nhU Nee het is reclame maar eigen ervaring wat u hier ziet, ben een hele gewone huisvrouw met een passie voor de Jack russell

deze reactie is niet OK! Kirsten
29/10/2011 12:32
Dit stuk gaat over het afleren van het trekken aan de riem op een positieve manier; prima manier. Maar voor mijn gevoel (of ik zie het niet goed) heeft de hond op de foto een slipketting om. Dat hoort toch niet bij een positieve manier van trainen. Misschien is het beter er een andere foto bij te plaatsen.