Oudste kat ter wereld komt uit Nederland
Oudste kat
An (75) en Hans (79) van der Burg uit Vlaardingen wisten dat hun kat oud was. Maar zo oud? De oudste levende kat is volgens Guinness World Records 21 jaar. Draquepitt, zo genoemd wegens haar úitstekende 'Dracula-tandjes', is liefst vier jaar ouder.
Ook Marloes Boterman, docent diergeneeskunde aan de Universiteit Utrecht én zelfverklaard kattenfreak, staat versteld. 'Katten worden weliswaar steeds ouder dankzij goede voeding en zorg, maar zo'n oude kat heb ik nog nóóit gezien!'
De gezondheid van Draquepitt
Nou ja, geluk... Sinds het in het afgelopen jaar slechter gaat met de gezondheid van Draquepitt - die de bijnaam Roestbak draagt vanwege haar oranje haren - durft het Vlaardingse echtpaar niet meer op vakantie. 'We kunnen haar niet alleen laten. Ze is zo doof als een kwartel. Als ze honger heeft, miauwt ze niet maar schrééuwt ze omdat ze zichzelf niet hoort.
In al die jaren leidde Draquepitt - de Pitt voor intimi - een zorgeloos leven. Maar nu is dan toch echt de aftakeling begonnen. Wat niet zo vreemd is voor een kat die in mensenjaren circa 116 zou moeten zijn. An: 'Vogels hebben geen ontzag meer voor haar. Als ze nu dood zou gaan, heb ik er vrede mee. Draquepitt heeft tenminste een mooi lang leven gehad.'
Guinness World Records
Anne-Lise Rouse van Guinness World Records is verheugd met de gegevens over 'Roestbak'. 'De oudst bekende kat ter wereld woont in de VS en is 21 jaar. Het lijkt er nu op dat in onze volgende editie een kat uit Nederland als alleroudste vermeld zal staan.'
Bron: AD
Reageren:
05/04/2012 12:15
de poes die bij mijn ouders woont, Poetie, heb ik op 1 april 1991 gekregen toen ze 8 weken oud was. Ze is nu dus ruim 21 jaar oud. Weliswaar niet de oudste kat maar ook ouder dan in het Guiness Book of Worldrecords
18/09/2011 13:26
Als men het tijdschrift Majesteit zou lezen, merk je dat er vaker oudere katten zijn. Zelfs één van 31 jaar, die wel onlangs is overleden. Gewoon hier in Nederland.
16/09/2011 16:27
lees toevallig dit berichtje, onze kat pedro is nu 23 jaar, in 1991 uit asiel gehaald en in paspoort staat geb.datum 1988, nog NIET doof en blind, wel mager en staat wankel op pootjes, gaat dagelijks nog tuin in , krijgt waar hij trek in heeft, wordt jaarlijks door kattentrimster getrimd, hij is een half pers en klit snel, maar laat zich slecht door mij kammen, heeft nog messen als wapen aan zijn voetjes!.pedro is superzindelijk, doet alles keurig op kattenbak.
16/09/2011 13:13
Nou ik heb al een kat die op 22 jarige leeftijd is overleden. Is wel al een 6 geleden. Chico's geboorte datum stond in zijn kattenpaspoort vermeld en werd 22 jaar, Blackie zijn maatje werd 20.
16/09/2011 10:39
De kat van mijn nichtje was 22 jaar oud wellenswaar blind en brood mager maar ze heeft het toch maar gehaald.
Mjn kat is 19 en ik hoop dat ze net zo oud word als de kat van mijn nichtje was geworden
16/09/2011 10:35
Hallo, mijn oudje (Karthuizer) is afgelopen maart ook 22 jaar geworden. En inderdaad zo doof dat ze tegenwoordig schreeuwt ipv miauwt maar verder nog prima te pas!
16/09/2011 10:01
hallo,heb pas nog gelezen dat de oudste kat 27 jaar is (geworden).Mijn poes is nu 22 jaar,dus is ook al aardig op weg.

