De naakte molrat

Hij kan er niks aan doen, maar de naakte molrat is niet bepaald moeders mooiste! Dit knaagdier heeft namelijk geen vacht.
 
 

naakte molratNaakte molrat

De naakte molrat is een knaagdier uit de familie Bathyergiadae. Het is de enige soort van de onderfamilie Heterocephalinae en komt voor in Kenia, Ethiopië en Somalië.

 

Kenmerken van dit knaagdier

Hij is tussen de vijf en vijftien centimeter lang en heeft korte, slanke poten. Het opvallendste kenmerk van de molrat is z’n vacht. Of beter gezegd, het ontbreken van een vacht … De naakte molrat heeft alleen enkele tastharen. En die heeft hij hard nodig; want hij is echt zo blind als een mol. De huid van de molrat ligt in plooien rond zijn lichaam. De huid op zijn rug is wat donkerder, een goede camouflage tijdens nachtelijke wandelingetjes boven de grond. Het dier heeft vier opvallende grote knaagtanden die onafhankelijk van elkaar kunnen bewegen. Hiermee kan de naakte molrat behalve eten ook door de harde woestijngrond graven.

 

 


vorige artikel


Reageren:
Reactie plaatsen op het artikel 'De naakte molrat'


Je ontvangt jouw reactie in een e-mail. Zodra je deze bevestigd wordt je reactie geplaatst.

Reacties:
Geen reacties geplaatst