Goendi’s geboren in Artis!
Twee goendi’s geboren
Artis heeft er weer twee kleintjes bij. In het knaagdierenverblijf zijn twee goendi’s geboren. Deze goendi’s of kamvingers zijn een familie van knaagdieren en leven in het wild in Afrika. Ze zijn te vinden in de woestijnen en halfwoestijnen van de noord- en zuidranden van de Sahara.
De goendi’s
Goendi’s lijken erg op cavia’s. Ze hebben net als cavia’s een compact lichaam met korte pootjes. Ze hebben niet voor niets de naam kamvingers gekregen. Goendi’s hebben vier tenen aan elke poot en de twee middelste tenen van de achtervoeten hebben een soort kam. De dieren eten plantaardig voedsel. Ze zijn overdag erg actief, hoewel ze wel van een middagdutje houden.
Vroeger
Vroeger waren goendi’s een grote en wijdverspreide groep. Van het Oligoceen tot en Pleistoceen kwamen ze voor in Eurazië en Afrika. Nu zijn er nog maar weinig soorten over.
Reageren:
Geen reacties geplaatst


