Wat jeukt dat eczeem toch!

Paarden die last hebben van zomereczeem hebben erg veel last van de jeuk die ontstaat door het eczeem. Je kan een paar maatregelen nemen maar de allergie gaat nooit volledig weg.
 
 

Een paard in het wei

Zomereczeem

Staat je paard vaak zijn staart kapot te schuren in de stal? Grote kans dat hij last heeft van staart- en maneneczeem. Dit zomereczeem wordt veroorzaakt door bepaalde muggen en kan in principe elk paard treffen, maar vooral Friezen, Fjorden, Shetlanders, IJslanders en Welshpony’s zijn vaak de klos.

 

Wat kan je er tegen doen?

Als jouw paard last heeft van staart- en maneneczeem zal hij alles in de omgeving gebruiken om de jeuk te verminderen. Helaas is er nog geen medicijn tegen dit eczeem, dus moet je roeien met de riemen die je hebt om je paard van zijn jeuk af te helpen. Zorg er bijvoorbeeld met behulp van vliegenwerende middelen en dekens voor dat de muggen die de jeuk veroorzaken je paard nauwelijks kunnen belagen. Met (homeopathische) smeersels en crèmes kun je je paard eczeemvrij te houden. Heeft hij veel last van zijn kapotgeschuurde staart en/of manen, dan kun je de rauwe plekken voorzichtig insmeren met een dun laagje neutrale huidzalf zoals babyolie of uiercrème.

 

Hoewel de allergie nooit meer volledig weg zal gaan, kun je met behulp van genoemde maatregelen en middelen in elk geval zorgen dat ‘t wat beter te verdragen is voor je paard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


vorige artikel volgende artikel


Reageren:
Reactie plaatsen op het artikel 'Wat jeukt dat eczeem toch!'


Je ontvangt jouw reactie in een e-mail. Zodra je deze bevestigd wordt je reactie geplaatst.

Reacties:
Geen reacties geplaatst