Babyboom onder vogels in Nieuwkoopse Plassen
Babyboom
Dit broedseizoen is er een ware babyboom geweest onder zeldzame vogelsoorten in het Jorisstuk in de Nieuwkoopse Plassen. Vrijwillige vogeltellers van Natuurmonumenten telden allerlei zeldzame moerasvogels zoals waterrallen, porseleinhoenders en kleinste waterhoenders.
Vogeltellers
De vogeltellers, allemaal vrijwilligers, telden onder meer zes waterrallen, twee kleinste waterhoenders, vijf porseleinhoenders en zes snorren. Met maar liefst zestien broedparen hebben ook de kieviten laten zien een sterke voorkeur te hebben voor het nieuwe moerasgebied.
Zeldzame broedvogels
De kleinste waterhoen, de porseleinhoen en de snor zijn allemaal zeldzame broedvogels in Nederland en staan op de Rode Lijst van bedreigde vogelsoorten. Al deze vogels houden van nat moeras. Dit komt echter niet veel meer voor in Nederland. De ontwikkeling van nieuwe natuur geeft deze soorten een nieuw thuis.
Jorisstuk
Het Jorisstuk is in 2009 ingericht als nieuw moeras voor de purperreiger. Het weiland dat voor agrarisch gebruik niet meer geschikt was en ook weinig natuurwaarde had, is omdijkt. Een windmolen houdt het waterpeil op het gewenste niveau. Dat zeldzame vogels te beschermen zijn door hun een nieuw leefgebied te geven, laten de nieuwe bewoners van het Jorrisstuk wel zien.
Reageren:
Geen reacties geplaatst


