De halsbandparkiet is een vogel die zijn naam heeft te danken aan zijn halsring
De halsbandparkiet heet zo omdat het mannetje een kleurige halsring heeft. De halsbandparkiet leeft voornamelijk in tropische gebieden in India en Afrika. Het is een vogel die zich makkelijk aanpast aan de omgeving en de kleine papegaai is dan ook te vinden bij boerderijen en zelfs in de stad. Daar bouwen de vogels hun nest het liefst in parken, maar als dat niet gaat, zijn ook verlaten huizen en zelfs gaten in muren langs drukke marktpleinen goed genoeg voor de halsbandparkiet.
Erg romantisch: paartjes blijven hun hele leven bij elkaar. Het vrouwtje legt meestal vier eieren. Vaak worden slechts twee kleintjes volwassen. De andere vogeltjes worden opgegeten door roofvogels of slangen. Beide ouders blijven lange tijd voor de jongen zorgen. Na zes maanden zijn de kleintjes zelfstandig.
Na zonsondergang gaan halsbandparkieten op zoek naar zaden en vruchten. Boeren hebben nogal last van de parkieten omdat ze gaten pikken in de zakken met geoogst graan, rijst, tarwe en maïs.
Reageren:
Geen reacties geplaatst


