Iets extra's voor je parkiet!
Houten takken voor je parkiet
Zit jouw parkiet in een traditionele vogelkooi? Dan doe je er goed aan de plastic zitstokken te vervangen door houten takken van verschillende dikten en vormen. Dit is beter voor de pootjes en de spieren van je vogel; bovendien kan hij lekker aan de takken knagen. De takken hoeven niet kaarsrecht te zijn, want dat zijn bomen ook niet. Wel is het belangrijk dat het hout van redelijk goede kwaliteit is: kies takken van bijvoorbeeld de wilg of een fruitboom. Die zijn oké.
Vogelbadje
Hang verder altijd een gevuld vogelbadje in de opening van de kooi, zodat je parkiet zijn dorst kan lessen of een bad kan nemen als-ie daar zin in heeft. Sommige birds vinden het ook fijn om met de plantenspuit een nevelbad te krijgen.
Snacks
Natuurlijk mag ook een lekkere snack niet ontbreken in de kooi. Geef je gevleugelde vriend elke dag behalve vogelzaad ook wat groente en fruit. Schijfjes appel, banaan of sinaasappel doen het altijd goed, net als peterselie. Wissel met de groente veel af, want de meeste bladgroenten (zoals sla en andijvie) bevatten veel nitriet en dat is belastend voor de lever van je parkiet. Alles met mate dus!
Reageren:
Geen reacties geplaatst

